Goodgame Poker

Přidáno on 2015-02-11

REGISTRUJ SE ZDARMA JEŠTĚ DNES A ZÍSKEJ ZAJÍMAVÉ BONUSY

Máš chuť si s námi zahrát? U stolu máme ještě jedno volné místo. Nejde jen o poker, u nás si můžeš vytvořit vlastní originální avatar a se starými i novými přáteli z celého světa si nejen zahrát, ale i chatovat a třeba posílat dárky. Zažij vzrušení ze hry i skvělou zábavu zdarma… tak na co ještě čekáš?

Cíl hry
Poker se hraje s 52 kartami a cílem hráče je z karet, která má na ruce, a karet vyložených na stole sestavit pětikaretní kombinaci lepší než ostatní soupeřící hráči dané pokerové hry. Cílem není vyhrát největší počet her, ale získat co nejvíce žetonů při obírání ostatních hráčů, proto je velice důležitá herní strategie, která rozhoduje o výsledku stejně jako štěstí při rozdávání karet. Mnoho hráčů čas od času používát tzv. blufování, nebo-li záměrné uvedení soupeře v omyl tím, že předstírá lepší karetní kombinaci než ostatní pomocí stylu sázek.

Pokerové karty
Balíček na hraní pokeru obsahuje 52 karet. Karty jsou čtyř barev (červené: ♥ srdce a ♦ káry; černé: ♠ piky a ♣ kříže) a hodnotami 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J (kluk), Q (dáma), K (král), A (eso).

Pravidla pokeru
Hra postupuje ve směru hodinových ručiček (vlevo). Hráč, který rozdává karty se nazývá dealer. Do společného banku musí určití hráči vložit povinné stázky (blinds / ante), které se vkládají na začátku kola. Blinds v plné výši vkládá hráč poleve ruce dealera a hráči nově přistoupivší ke stolu, poloviční blind vkládá druhý hráč vlevo od dealera. Poté jsou rozdány karty a to do ruky hráčům (vidí pouze daný hráč) a na stůl (po zahájení hry vidí všichni hráči). Hráči se na začátku kola po prohlédnutí karet mohou rozhodnout zda danou hru ukončí (pass / fold), počká na reakci ostatních v případě dorovnání sázky (check), nebo navýšení sázky (raise). Pokud hráč zvýší (raise) celkový bank o jeho žetony, musí ostatní hráči dorovnat sázku (call), navýšit sázku (raise), či složit karty (fold). Takto se pokračuje, dokud poslední hráč nedorovná, nebo nezbude jediný hráč s kartami poté, co ostatní své karty položili. Takto se pokračuje každé kolo během, kterého se postupně odkrývají karty na stole. Výhru získává hráč s nejlepší karetní kombinací složenou z karet v ruce a na stole, nebo poslední hráč ve hře bez ohledu na jeho karty.

Karetní kombinace od nejvyšších
Royal Flush čistá postupka od 10 do esa.
Straight Flush – postupka pěti karet stejné barvy.
Four of a Kind Čtveřice – čtyři barvy stejné hodnoty (na barvě nezáleží) a jedna doplňková karta (tzv.’kicker’).
Full House – trojice karet stejné hodnoty s dvojicí karet stejné hodnoty. Má-li více hráčů Full House, vyhrává hráč s nejvyšší hodnotou trojice karet.(Za situace shodné trojice karet, která může nastat při hře s kartami společnými, vítězí hráč s nejvyšší hodnotou dvojice karet.)
Flush Barva – pět karet stejné barvy. Má-li více hráčů Flush, vyhrává hráč s nejvyšší kartou.(Případně se porovnává druhá, třetí, čtvrtá i pátá karta.) Mají-li všechny Flush stejnou hodnotu, dělí se bank rovnoměrně mezi hráče (‘split’), na barvě nezáleží.
Straight Postupka – postupka pěti karet libovolné barvy. V případě, kdy má více hráčů Straight, vyhrává postupka zakončená nejvyšší kartou. Eso lze jako jedinou kartu použít na začátku i na konci postupky, ale samozřejmě ne ve stejné karetní sestavě. Příklad: 8, 9, 10, J, Q; na barvě nezáleží.
Three of a Kind Trojice – trojice karet stejné hodnoty a dvě karty doplňkové. Má-li více hráčů Three of a Kind, vyhrává hráč s nejvyšší trojicí karet. (Za situace shodné trojice karet, která může nastat při hře s kartami společnými, vítězí hráč s nejvyšší, případně druhou nejvyšší kartou doplňkovou.)
Two Pair Dva páry – dvě různé dvojice karet stejné hodnoty a jedna karta doplňková. Má-li více hráčů Two Pair, vyhrává hráč s nejvyšším párem. Za situace, kdy jsou si oba páry rovny, vítězí hráč s nejvyšší kartou doplňkovou.
One Pair Pár – dvojice karet stejné hodnoty a tři karty doplňkové. Nejvyšší pár vítězí. Májí-li dva či více hráčů pár karet stejné hodnoty, vyhrává sestava s první (případně druhou či třetí) nejvyšší kartou doplňkovou.
Highest Card Nejvyšší karta – nemá-li nikdo z hráčů ani jednu ze sestav zde uvedených, vítězí karetní sestava s kartou nejvyšší.

Kategorie:

Multiplayer

Komentáře jsou uzavřeny.